Zakład Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej

Oferujemy nowoczesną diagnostykę patomorfologiczną konieczną dla skutecznej terapii szczególnie w przebiegu chorób nowotworowych. Dysponujemy nową i nowoczesną bazą laboratoryjną jak również aparaturą gwarantującą wysokiej jakości badania. Posiadamy nowoczesne pracownie: histopatologii, cytopatologii, cytologii ginekologicznej, histochemii, immunohistochemii, hybrydyzacji in situ (FISH, CISH), tanatologii, biologii molekularnej (RT PCR, NGS Illumina).

Pracujemy zgodnie z surowymi kryteriami CE IVD. Wdrażamy w Województwie Świętokrzyskim cytologię na podłożu płynowym szyjki macicy wraz z oceną HPV wysokiego ryzyka osiągając ponad 94% czułości i swoistości w wykryciu zmian obarczonych wysokim ryzykiem raka (HSIL).  Nasze rozwiązania techniczne i diagnostyczne w tym aspekcie nie odbiegają od wyników wiodących ośrodków na świecie.

Pracujemy wg ściśle określonych reguł Polskiego Towarzystwa Patologów jak również zaleceń Europejskiego Towarzystwa Patologów (ESP) i Stowarzyszenia Amerykańskich i Kanadyjskich Patologów (CAP).  Poprzez ciągle szkolenia i doskonalenia warsztatu i technik diagnostycznych staramy się utrzymać poziom referencyjnych zakładów w Polsce i za granicą.

Meduniv - zdjęcie laboratorium

Poznaj naszą kadrę

dr hab. Piotr Lewitowicz, prof. uczelni – kierownik Zakładu

To specjalista patomorfologii z ponad 20 letnim stażem pracy. Jest członkiem zarówno Polskiego jak i Europejskiego Towarzystwa Patologów.  Z UJK jest związany od ponad 20 lat. W Meduniv działa od początku jego powstania.

Kadra zakładu to wyspecjalizowany zespół ludzi pełnych entuzjazmu, chętnych do szkoleń i zwiększania kompetencji.

• dr n. med. Agnieszka Radowicz-Chil

• dr n. med. Marcin Zaremba

• lek.med. Agnieszka Płusa

• lek.med Karol Romaszko

• lek. med. Jakub Spałek

• lek. med. Łukasz Niedziela

• mgr Ewelina Dobek

• mgr Ewa Maurycy

• mgr Monika Wawszczak

• mgr Aneta Filipiak

• mgr Kinga Kasprzyk

• mgr Ewa Kozera

• mgr Ewa Gwizda

• mgr Agnieszka Przepióra

• mgr Aneta Smołuch

• mgr Wiktoria Krakowia

• mgr Mateusz Majerski

Poznaj naszą ofertę badań

(opracowanie materiału zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Patologów oraz Europejskiego Towarzystwa Patologów; wszystkie procedury laboratoryjne posiadają status CE IVD)

• Badanie histopatologiczne

• Badanie IHC z IVD

• Badanie histochemiczne z IVD

• Biopsja n. powierzchownych

• Biopsja gruboigłowa guza piersi

• Biopsja gruboigłowa wątroby

• Ocena biopsji szpiku kostnego (odwapnianie EDTA)

• Biopsja cienkoigłowa trzustki/ wątroby/ guzów miednicy małej

• Sekcja zwłok zwykła oraz wys. ryzyka np. Covid-19

• Badanie śród operacyjne

• Cytologia szyjki (LBC Sure-Path BD, hr HPV na platformie Cobas 4800 Roche, Cintec PLUS

• Inne molekularne badania dodatkowe w onkologii (np. doBRAFV600 met IHC, BRAF met PCR, BRCA1, BRCA2, Ocena raka jelita grubego, Status MSS/MSI met IHC, MSI (ocena 4 genów) met PCR, Rak pęcherza moczowego – TP53 w moczu met PCR)

• Badanie klasyczne płynów tkankowych jak płyn z opłucnej, otrzewnej czy zmian torbielowatych.

*Uwaga. Materiał biologiczny będący w archiwach Zakładu Patomorfologii UJK jest własnością pacjenta i będzie wydany na żądanie pacjenta lub lekarza leczącego. Podmiot leczący/ kierujący na badanie ma prawo do bezpłatnego użycia materiałów do badań naukowych po akceptacji właściwej Komisji Bioetycznej. Dobrą praktyką są wspólne badania naukowe podmiotu kierującego na badanie i zakładu patomorfologii po akceptacji Kierowników zakładów/ klinik.

Uprawnienia

Nasze działania poparte są wieloma certyfikatami i zezwoleniami. Najważniejsza jest licencja Polskiego Towarzystwa Patologów nadająca nam II stopień referencyjności.

licencja zakład II stopień - Medunic Sp zo.o.o - Kielce
POROZMAWIAJMY

Zainteresowała Cię nasza oferta?